Psychoterapeutické poradenství

Můj příspěvek je určen těm, kteří prošli podobnými zkušenostmi, kteří to mohou pochopit nejlépe.

Řeknu Vám něco o sobě. Jmenuji se Oksana. Je mi 43 let. Mám dvě dospělé děti.

V 19 letech jsem jako mladá matka odjela do České republiky pracovat a koupit si starý dům. Na Ukrajinu jsem se vrátila jen kvůli dceři.

Moje dětství bylo těžké. Pak jsem se narychlo vdala a měla dítě. Štěstí netrvalo dlouho. Snažila jsem se ho najít v jiných vztazích. Narodilo se další dítě. Pak – útulek na ochranu před fyzickým a psychickým násilím.

Podrobný životopis si můžete přečíst zde: https://batel-fond.com/team/oksana/.

O svém životě jsem hodně přemýšlela. Nejvíce mě trápila otázka: „Proč se všechno, co se mi děje, opakuje?“, „Proč dělám stále stejné chyby?“. Hmotné problémy mě vyčerpávaly až do krajnosti.  A v důsledku toho: zoufalství, beznaděj, deprese. Jediné, co mě drželo při životě, byl pocit odpovědnosti za své děti. Zdálo se, že z této situace nikdy nenajdu východisko.

Při jedné z pracovních schůzek mi kolegyňka dala vizitku. Byla to dobrá terapeutka pro rodinné vztahy. Opravdu jsem si přála zachránit vztah, který jsem v té době měla, a tak jsem se rozhodla objednat na schůzku.

Měla jsem štěstí.  S psycholožkou Elenou se mi pracovalo snadno. Byla v té době jediným člověkem, který mi rozuměl, vcítil se do mé situace a hlavně mě neodsuzoval za mé chyby. Každá návštěva byla závanem vzduchu, když se člověk dusil, světlem na konci tunelu, který se rozjasňoval.

Na Eleninu radu jsem začala číst knihy. Začala jsem na sobě pracovat. Opravdu jsem chtěla změnit svůj život k lepšímu.

Ukončila jsem svůj vztah. Přestala jsem si na všechno a na všechny stěžovat. Přehodnotila jsem svůj život a uvědomila si, že podobné přitahuje podobné. Samozřejmě, že prostředí, ve kterém jste vyrůstali a žili, má obrovský vliv. Traumata z dětství a mládí zanechávají na dospělém životě stopy. Naštěstí můžete spoustu věcí napravit a změnit, stačí jen chtít. Jedinou otázkou je, zda to opravdu chcete.

Věřím, že každý by měl mít člověka, na kterého se může kdykoli obrátit. Může to být kdokoli. Výjimkou jsou příbuzní a přátelé, protože ti nemohou zajistit absolutní důvěrnost. A z jejich strany také hrozí manipulace. Nejdůležitější je být pochopen. Nejlepší samozřejmě je, když je to psycholog nebo psychoterapeut.

Také jsem měla a stále mám Boha. On je tou nejlepší ochranou a oporou. Úplně jsem změnil svůj život.  Tvrdě jsem pracovala na seberozvoji. Podařilo se mi to! A vy můžete také ❤️

 

Mé úspěchy po seberozvoji:

  • V roce 2013 jsem si otevřela svůj první kosmetický salon.
  • V roce 2017 výroba kosmetického přípravku pod mou vlastní značkou OxiSecret.
  • V roce 2018 jsem začala školit mladé kosmetičky.
  • V roce 2020 jsem otevřela další kosmetický salon.
  • V roce 2020 nastoupila na Vysokou školu psychosociálních studií v Praze a v roce 2023 úspěšně dokončila bakalářské studium a nastoupila do magisterského programu.
  • V roce 2021 jsme otevřeli charitativní nadaci Bat El fond, která pomáhá matkám samoživitelkám a chrání je před fyzickým a psychickým týráním.
  • Od roku 2022 jsem poskytovala služby pro otevření a rozvoj kosmetického salonu.

Ve volném čase se věnuji dobrovolnické práci v Charitě Roudnice n/L. Pomáhám těm, kde jsem dříve působila.

Mám před sebou ještě hodně práce. I teď, když mám spoustu zkušeností a informací, jsem připravena se o ně podělit s ostatními.

Jak a komu mohu pomoci? Mojí prioritou je individuální práce s osamělými ženami nebo s těmi, které se ocitly v krizi.

 

Co nabízím:

 

Sociální poradenství

Sociální rehabilitaci

Terapii

Školení: motivace, seberozvoj, osobní růst, syndrom vyhoření, získání sebedůvěry atd

Školení v oblasti kosmetiky

Tipy na otevření kosmetického salonu

 

P.S. Těm, kteří mají finanční potíže, jsem připravena poskytnout bezplatnou podporu po domluvě během onlidne nebo offline setkání.